Zawody XXXIV edycji Memoriału im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego „Najtwardszy Strażak” odbyły się w dniach 13-14 lipca w Rzeszowie.
Aleksandra Paśko z jednostki OSP Ropczyce-Śródmieście oraz Marlena Wójcik z OSP Wielopole Skrzyńskie zostały laureatkami XXXIV edycji Memoriału im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego „Najtwardszy Strażak”.
Druhna Marlena
Druhna Marlena Wójcik z OSP Wielopole Skrzyńskie zajęła I miejsce w kategorii kobiet OSP oraz III miejsce w tandemie kobiecym z Justyną Cichocką.
Druhna Aleksandra
Aleksandra Paśko z jednostki OSP Ropczyce-Śródmieście zajęła II miejsce w kategorii Kobiet OSP.
Druhna została zaproszona do Urzędu Gminy w Ropczycach przez Burmistrza Kazimierza Moskala, który pogratulował jej wtrwałości i determinacji. Jej sukces przyniósł dumę społeczności ropczyckiej.






zdjęcia FB Marlena Wójcik, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie







zdjęcia FB Aleksandra Paśko, Gmina Ropczyce, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

1 rok temu





![Strażacy ruszyli sprzątać las, do udziału w akcji zaprosili mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Jaworzyna-sprzatanie-lasu-2026.06.20-mix.jpg)
![Chwile grozy u naszych sąsiadów. Weekendowy pożar i eksplozja! [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/726307630_122129437377191249_2571563141813390581_n.jpg)



![Brutalny atak w Zabrzu. "Pocisk zatrzymał się centymetr od oka" [NAGRANIE]](https://i.iplsc.com/-/000MYF2NYUFH9Q20-C316.jpg)