Dwie jednostki OSP – Ostróda i Liwa – zostały dofinansowane przez marszałka

nos-portal.pl 1 miesiąc temu

OSTRÓDA, LIWA. Druhowie z OSP Ostróda i OSP Liwa otrzymają w tym roku dofinansowanie od marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego.

Strażacy OSP Liwa otrzymają 30 tys. zł od samorządu województwa warmińsko-mazurskiego / Fot. Marcin Tchórz

Na Warmii, Mazurach i Powiślu działa 540 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które zrzeszają ponad 18 tys. ochotników. Pieniądze na wsparcie jednostek OSP pochodzą z budżetu województwa i co roku są przekazywane gminom w formie dotacji celowej na zadania inwestycyjne.

– Ciężka praca strażaków ochotników, ich poświęcenie, wręcz misja, a przede wszystkim pomoc, jaką niosą każdego dnia naszym mieszkankom i mieszkańcom budzą najwyższy podziw i szacunek – podkreśla marszałek Kuchciński. – Prócz wdzięczności, którą nieustannie czujemy za ofiarną służbę strażaków, jako samorząd województwa co roku staramy się dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby warunki, w jakich działają Ochotnicze Straże Pożarne w naszym regionie były jak najlepsze.

Dotacje na potrzeby jednostek OSP, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu strażackiego, w tym nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych, budowę, rozbudowę oraz modernizacje remiz OSP w regionie. Gmina Bartoszyce otrzymała dodatkowo wsparcie w wysokości 500 tys. zł na budowę kompleksu szkoleniowego dla strażaków.

– Te 1,7 mln zł, które w tym roku trafi do naszych jednostek, to znaczące wsparcie, ale potrzeby mamy znacznie większe – mówi Maciej Jasiński, dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie.

Marszałkowskie dofinansowanie w powiecie ostródzkim w tym roku trafi do dwóch jednostek. Marszałek 20 tys. zł przekazał do gminy miejskiej Ostróda, pieniądze te otrzyma OSP Ostróda i zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego. Na podobny cel kwotę 30 tys. zł otrzymała gmina Miłomłyn, która środki te przekaże na konto OSP Liwa.

Idź do oryginalnego materiału