Dzień otwarty połączony z dniem dziecka w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Jaworznie odbył się w dniu 29 maja.
Na terenie Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Jaworznie odbył się dzień otwarty, który również został połączony z dniem dziecka. Z tego też powodu poza uczniami szkół średnich placówkę odwiedziły także dzieci. Przewidziano dla nich zabawy i udostępniano do oglądania sprzęt różnych służb.

A mówiąc o służbach, warto wskazać, iż przy okazji tego dnia promowano różne formacje mundurowe. Swoje stanowiska i atrakcje organizowali funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej czy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Sosnowcu. Można było wsiąść do radiowozów, zrobić zdjęcie ze Sznupkiem czy zobaczyć i przymierzyć sprzęt użytkowany w służbie.
W ramach tego dnia prowadzone były także różne prelekcje dla zainteresowanych. Przykładem tego był między innymi wykład dotyczący narkotyków oraz innych używek, o których opowiadała przedstawicielka Powiatowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego lub aspekt bezpieczeństwa pożarowego poruszany przez Strażaków.
Samo wydarzenie jako całość cieszyło się dużą atrakcyjnością, o czym świadczy duża ilość młodzieży i dzieci, które odwiedziły tego dnia WSB w Jaworznie.




2 lat temu

![Pożar w bloku socjalnym w Ostrołęce. Dym odciął mieszkańcom drogę ucieczki [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/725474276_1945146979527298_7620332799541151371_n.jpg)


![Powiatowe zawody OSP w Dubecznie. Rywalizowało 21 drużyn z powiatu włodawskiego [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-powiatowe-zawody-osp-w-dubecznie-rywalizowalo-21-druzyn-z-powiatu-wlodawskiego-zdjecia-1782154961.jpg)







