Eksplozje w Happy Valley-Goose Bay, ogłoszono stan wyjątkowy

bejsment.com 1 miesiąc temu

W Happy Valley-Goose Bay na Labradorze ogłoszono stan wyjątkowy ponieważ pożar dotknął kilka budynków na byłym lotnisku. Mieszkańcy muszą opuścić obszar zagrożony pożarem.

Policja w Happy Valley-Goose Bay, N.L., ogłosiła stan wyjątkowy po “kilku eksplozjach” w miejscu niekontrolowanego pożaru płonącego w pobliżu materiałów wybuchowych.

“Służby ratunkowe są na miejscu pożaru dużej konstrukcji”, ostrzegł w piątek prowincyjny alarm awaryjny. “Doszło do kilku eksplozji”.

Nie ma doniesień o obrażeniach spowodowanych pożarem, który wybuchł w piątek wieczorem na północnym krańcu Happy Valley-Goose Bay w pobliżu opuszczonych budynków na byłym lotnisku.

Mieszkańcy są proszeni o pozostanie co najmniej kilometr od obszaru, który rozciąga się od końca lotniska do doków, ponieważ ekipy strażackie pracują nad ugaszeniem pożaru.

“Mamy do czynienia z sytuacją zagrożenia pożarowego w naszej społeczności” – powiedział burmistrz George Andrews w filmie opublikowanym na stronie miasta na Facebooku.

Andrews powiedział, iż pożar dotknął kilka budynków. Wezwał mieszkańców północnej części miasta do natychmiastowej ewakuacji, ale dodał, iż nie ma powodu do obaw dla mieszkańców obszaru Spruce Park. Każdy, kto potrzebuje pomocy w ewakuacji, może zadzwonić pod numer 709-896-3084.

RCMP podało, iż bezpośrednio dotknięte są następujące ulice: Halifax Street, Toronto Street, Winnipeg Street, Ottawa Avenue oraz London Street.

“W interesie bezpieczeństwa publicznego właściciele domów są zdecydowanie zachęcani do nieuczęszczania do swoich nieruchomości w tym czasie” – powiedziała RCMP w oświadczeniu pod koniec piątku. W oświadczeniu opublikowanym na X, premier N.L. Andrew Furey powiedział, iż rozmawiał z MHA Perrym Trimperem i zaoferował pełne wsparcie Andrewsowi. “Będziemy tam, aby pomóc w każdy możliwy sposób” – powiedział premier.

Monica Legge powiedziała CBC News, iż obserwowała pożar z tylnego patio swojego domu wraz z mężem, kiedy RCMP przybyła do ich domu i powiedziała im, iż muszą się ewakuować. Powiedziała, iż starali się zebrać trochę rzeczy i ich sześć psów, a także zaalarmować innych ludzi, którzy z nimi mieszkali. “Upewniliśmy się, iż są w swoich pojazdach, i iż odjechali, zanim wyszliśmy” – powiedziała Legge. Zauważyła, iż zanim wyjechała, spieszyła się również z ostrzeżeniem sąsiadów, iż muszą wyjechać, ponieważ obawiała się, iż funkcjonariusze RCMP, którzy kazali jej się ewakuować, nie udali się do innych domów w okolicy. Legge mówi, iż jest zaniepokojona losem swojego domu po tym, jak usłyszała bardzo duży huk dochodzący z okolicy. “To będzie bardzo, bardzo długa noc” – powiedziała. “Siedzę jak na szpilkach, martwiąc się o wszystko”.

W pobliżu znajduje się również schronisko dla zwierząt Happy Valley-Goose Bay SPCA. Bonnie Learning, wiceprezes organizacji, powiedziała CBC News, iż sytuację można było opanować, ponieważ schronisko nie było pełne. “Wszystkie nasze zwierzęta są teraz bezpieczne” – powiedziała Learning. “Będziemy musieli po prostu nasłuchiwać informacji w odniesieniu do sytuacji, jeżeli chodzi o powrót do schroniska”. Ma nadzieję, iż nastąpi to w ciągu najbliższych 24 do 48 godzin, ale powiedziała, iż mają miejsca, w których zwierzęta mogą pozostać, jeżeli sytuacja potrwa dłużej. “Jesteśmy przekonani, iż wszystko będzie dobrze i prosimy Boga, aby wszyscy mieszkańcy byli bezpieczni, i wszyscy ratownicy na miejscu byli bezpieczni i żeby nie wydarzyło się nic naprawdę szalonego ani katastrofalnego”.

Idź do oryginalnego materiału