Krakowscy strażacy dali w Niemczech wspaniały popis

1 rok temu

Wielkie brawa dla strażaków z Krakowa – kpt. Michał Błaszczyk i mł. asp. Mateusz Marta Strażacy zajęli 1. miejsce w kategorii Youngste w 11. Mistrzostwach Europy strażaków w biegu po schodach, które odbyły się 6 maja w Niemczech. Druga drużyna w składzie st. str. Anna Żółtak i mł. asp. Adrian Jandura wygrała swoją kategorię Mixów.

W Niemczech, 6 maja odbyły się 11. Mistrzostwa Europy strażaków w biegu po schodach „Berlin Firefighter Stairrun”. Strażacy do przebiegnięcia mieli 200-metrowy dobieg do wieżowca, a w nim 39 pięter do pokonania. Cała rywalizacja odbywa się w pełnym umundurowaniu i z podpiętą aparaturą do ratowania życia. Rywalizacja od lat przyciąga setki strażaków, którzy rywalizują o miano najbardziej wysportowanych. Zawody mają rangę Mistrzostw Europy

W zawodach wzięło udział 400 zespołów (800 ratowników) z 10 europejskich państw. Z Krakowa wystartowały dwie drużyny. Pierwsza w składzie kpt. Michał Błaszczyk i mł. asp. Mateusz Marta zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Youngster (suma wieku obu zawodników poniżej 80) oraz uzyskali najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników. Druga drużyna w składzie st. str. Anna Żółtak i mł. asp. Adrian Jandura wygrała swoją kategorię Mixów.