Nowe centrum logistyczne w Toruniu gotowe na sprawną obsługę przesyłek w regionie

2 miesięcy temu

Kuehne+Nagel otworzyło nowy obiekt logistyki drogowej w Toruniu, który zwiększy możliwości dystrybucyjne w województwie kujawsko-pomorskim oraz wzmocni lokalną i międzynarodową sieć drobnicową.

Lokalizacja nowo otwartego obiektu zapewnia dogodne połączenia z głównymi drogami krajowymi, takimi jak droga ekspresowa S10 i autostrada A1.

„Nowa inwestycja stanowi istotny krok w rozwoju logistyki drogowej Kuehne+Nagel. Oddział w Toruniu będzie bardzo blisko naszych obecnych oraz przyszłych klientów z regionu kujawsko-pomorskiego.

Praca we własnej lokalizacji pozwoli skrócić czasy dostaw do minimum, zwiększy efektywność operacji transportowych i magazynowych co przełoży się na bardziej konkurencyjne warunki współpracy.

To kolejny dowód na konsekwentne zaangażowanie Kuehne+Nagel w rozwój sieci dystrybucyjnej, aby zapewnić pełną kontrolę i najwyższą jakość świadczonych usług” – powiedział Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

Nowe centrum spełnia najwyższe standardy energooszczędności. Dzięki inteligentnemu oświetleniu LED, reagującemu na ruch, firma zredukuje zapotrzebowanie na energię zarówno w części magazynowej, jak i w biurowej. Magazyn jest w pełni monitorowany i posiada odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. Ponadto automatyzacja bram i ramp przeładunkowych oraz inne systemy wspierające pracę umożliwiają sprawną obsługę przesyłek drogowych klientów firmy.

Idź do oryginalnego materiału