NOWY TOMYŚL: Udany Dzień Dziecka w Phoenix Contact Wielkopolska [ZDJĘCIA]

2 dni temu

Prawdziwe tłumy odwiedziły w sobotę firmę Phoenix Contact Wielkopolska w Nowym Tomyślu. Firma, która w tym roku obchodzi 30-lecie działalności w Polsce zorganizowała dla swoich pracowników i ich rodzin Dzień Dziecka. Impreza ma charakter cykliczny.


Dopisała pogoda, dzięki czemu teren przed firmą gwałtownie zapełnił się rodzinami pragnącym i dobrej zabawy. Najwięcej atrakcji przygotowano oczywiście dla dzieci i młodzieży. Sporym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, zjeżdżalnie, tory przeszkód raz mega piłkarzyki.

Przygotowano również eurobungee, kącik dla najmłodszych, także kreatywne warsztaty. Ogromną atrakcją dla najmłodszych była możliwość przejazdu wozem strażackim na sygnale. Przez całą imprezę dzieciaki były obwożone przez OSP Zbąszyń. Z kolei ochotnicy z Bolewic przeprowadzili pokaz ratownictwa technicznego, pokazując metody rozcinania wraku samochodu. Była też możliwość przymierzenia strażackich hełmów, jak i obejrzenia sprzętu, jakim dysponuje jednostka.

Bardzo ciekawie było na stoisku przygotowanym przez Phoenix Contact Wielkopolska. Główną gwiazdą był wyjątkowy robot – Yumi. To pierwszy na świecie dwuramienny robot, który naprawdę współpracuje z człowiekiem. Został zaprojektowany w odpowiedzi na potrzeby elastycznej i gwałtownie zmieniającej się produkcji dla branży elektronicznej. Jest używany do precyzyjnych prac, szczególnie z bardzo małymi elementami. Podczas sobotniej imprezy pokazywano jego możliwości – a robot doskonale radził sobie, przenosząc we wskazane miejsca…krówki. Zresztą cukierkami obdarowywani byli obserwatorzy pokazów.

Ponadto dzieci mogły spróbować swych sił w grze memory, a także innych zabawach. Sporo euforii wszystkim dała gra terenowa. Uczestnicy otrzymywali pytania na karcie, a na terenie zakładu musieli znaleźć ukryte plansze, na których znajdowały się odpowiedzi. Oczywiście za udział w zabawach i grach uczestnicy otrzymywali firmowe gadżety.

Impreza po raz kolejny była udana – do zobaczenia za rok!

źródło: fot. archiwum PxCW

Idź do oryginalnego materiału