Ogromny pożar marketu. Z ogniem walczy 300 strażaków! (NOWE INFORMACJE I ZDJĘCIA)

1 tydzień temu

KROSNO / PODKARPACIE. Publikujemy najnowsze informacje związane z ogromnym pożarem jednego z marketów w Krośnie. Strażacy walczyli z żywiołem całą noc. Aktualną sytuację opisuje Państwowa Straż Pożarna. Mamy również nowe zdjęcia z miejsca zdarzenia.

- Strażacy całą noc gasili pożar marketu budowlanego w Krośnie. W tej chwili na miejscu pracuje 277 strażaków PSP i OSP / 77 pojazdów pożarniczych - podaje Państwowa Straż Pożarna.

W dalszym ciągu trwa gaszenie ognia w części magazynowej i obrona sklepu przed pożarem. Na potrzeby akcji woda dostarczana jest z rzeki Lubatówka poprzez dwie magistrale wężowe o długości około 1900 m.

Na miejscu pożaru jest podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran wraz zastępcą bryg. Adamem Wiśniewskim.

- Działania mogą potrwać jeszcze kilka najbliższych godzin. Sytuacja jest bardzo trudna ze względu na wysoką temperaturę pożarową i zadymienie oraz warunki atmosferyczne (wysoka temperatura powietrza) - słyszymy od strażaków.

O pożarze informowaliśmy na bieżąco tutaj:

Pożar marketu budowlanego! 32 zastępy straży pożarnych na miejscu (ZDJĘCIA)

Pożar magazynu marketu. Nowe informacje (ZDJĘCIA)

Walka z żywiołem trwa! Na miejscu wojewoda i komendant. Wzrasta liczba strażaków

Akcję utrudniają bardzo wysoka temperatura i zadymienie, które ogranicza widoczność do zera. Działania trwały całą noc i będą kontynuowane dzisiaj.

Trwa podawanie środków gaśniczych z 8 działek i agregatu piany lekkiej oraz robotów gaśniczych. Na miejscu jest m.in. 80 pojazdów straży pożarnej i 2 roboty gaśnicze.

Trwa badanie jakości powietrza, które jest prowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Z kolei Stacja Państwowego Monitoringu Środowiska GIOŚ w Krośnie nie wykazała przekroczeń zanieczyszczeń pyłowych.

Po godz. 12 obserwowane były jedynie podwyższone wartości pyłu PM10 w powietrzu. Na miejscu była Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

źródło: Państwowa Straż Pożarna, PUW w Rzeszowie

foto: mł. bryg. Krzysztof Adamczyk/KP PSP Sanok, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

Idź do oryginalnego materiału