Olbrzymi pożar hurtowni z odzieżą używaną gasili 12 godzin! To była bardzo trudna akcja!

egarwolin.pl 2 miesięcy temu
Około 900 m² powierzchni objętej pożarem, silne zadymienie z tekstyliów, skomplikowany układ pomieszczeń i ujemna temperatura na zewnątrz – w trudnych warunkach przez 12 godzin strażacy walczyli z olbrzymim pożarem hurtowni z odzieżą używaną w Woli Rębkowskiej. W szczytowym momencie akcji działania prowadziły 22 zastępy z powiatu ze wsparciem z Warszawy. Zgłoszenie o pożarze hali z tekstyliami przy ulicy Przemysłowej w Woli Rębkowskiej (gmina Garwolin) wpłynęło do służb w poniedziałek, 4 grudnia, o godzinie 15.30.
– Pożar wybuchł w jednej z części budynku, w której była składowana odzież używana. Pożarem była objęta powierzchnia około 900 m². Budynek w części dwukondygnacyjny ze skomplikowanym układem pomieszczeń, co utrudniało prowadzenie działań – informuje mł. bryg. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.
Warunki akcji były bardzo trudne
Sytuacja była poważna. Działania dodatkowo utrudniało silne zadymienie z tekstyliów. Ratownicy pracowali cały czas w aparatach ochrony dróg oddechowych. Dzięki wsparciu samochodu specjalnego SPgaz z JRG 9 Warszawa na miejscu były napełniane butle.
– Dodatkowym czynnikiem utrudniającym prowadzenie działań była ujemna temperatura. Przy wspó
Idź do oryginalnego materiału