Pół tysiąca harcerzy przyjedzie do Prochowic po Betlejemskie Światło Pokoju

2 miesięcy temu
W najbliższą niedzielę szlaki harcerzy z całego Dolnego Śląska będą prowadzić do Prochowic, gdzie podczas mszy świętej odprawianej przez biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego zostanie im przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Jak co roku, rozniosą je po swoich miastach i wioskach. Organizatorzy spodziewają się na uroczystości w kościele pw. Jana Chrzciciela w Prochowicach pół tysiąca harcerzy i instruktorów z 26 dolnośląskich hufców Związku Harcerstwa Polskiego. Przed mszą o godz. 10 zaplanowano dla nich grę terenową pod hasłem "Czyńmy pokój!" i spotkania ze Świętym Mikołajem, który już szykuje prezenty na tę okazję.
Betlejemskie Światło Pokoju to idea, w którą od ponad 30 lat są zaangażowani harcerze i skauci na całym świecie. Co roku od wiecznego ognia, który płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem odpalana jest jedna świeca. Potem od jej płomienia odpalane są kolejne, od nich kolejne, i tak dalej. Dzięki harcerzom i skautom wielka sztafeta z ogniem obiega wszystkie kontynenty, niosąc ludziom na całym świecie przesłanie pokoju.
Nasilenie się trwającego od lat konfliktu pomiędzy Izraelem a Hamasem nadaje pochodzącemu z Autonomii Palestyńskiej światłu szczególnej symboliki.
- Sam moment odpalania
Idź do oryginalnego materiału