Poszukiwali topielca, którego nie było? Oby tak się okazało

2 dni temu

W nocy z 10 na 11 czerwca w Obornikach trwały poszukiwania człowieka w rzece. Na miejscu byli ratownicy z Poznania.

Przy rzece w Obornikach strażacy pojawili się, ponieważ rozlała się substancją, którą mili usunąć. W trakcie akcji podszedł do nich mężczyzna i powiedział, iż w Warcie zauważył ręce osoby, która może się topić. Strażacy natychmiast zareagowali.

– Wczoraj po godzinie 21, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach, byli w okolicach rzeki Warty ponieważ rozlała się tam substancja. Natomiast osoba postronna, mężczyzna, przekazał im informację, iż w wodzie widział ręce osoby, która prawdopodobnie się topi. Strażacy przejechali w to miejsce. Rozpoczęły się działania dotyczące zlokalizowania tej osoby. Na miejscu oprócz strażaków działała m.in. specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego z Poznania – mówi młodszy aspirant Martin Halasz z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Na miejscu działała również grupa ratownictwa wodnego. Około godziny 1 podjęto decyzję o zakończeniu działań.

– Po kilku działaniach około godziny 1 w nocy, podjęto decyzję, iż ze względu na bezpieczeństwo ratowników, działania zostają zawieszone do dzisiaj. Czekamy na decyzję policji o ich wznowieniu. Z naszego, strażackiego, punktu widzenia, o ile działania realizowane są do 120 minut od momentu zgłoszenia to uznajemy je jako działania ratownicze. Policja zadecyduje czy trzeba je wznowić – dodaje młodszy aspirant Martin Halasz z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału