W dniu 02 stycznia 2025 roku o godzinie 16:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej DW307 pomiędzy Wojnowicami a Bukiem.
Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Poznaniu oraz dwa zastępy z OSP Buk, OSP Szewce i OSP Dobieżyn oraz jeden zastęp z OSP Otusz. Na miejscu obecna była również Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu.
Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano 4 samochody biorące udział w zdarzeniu znajdujące się po lewej i prawej stronie jezdni. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało łącznie 5 osób, w tym jedna osoba była uwięziona w pojeździe.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wykonaniu dostępu i ewakuacji uwięzionej osoby z pojazdu. Na miejsce zdarzenia przybyły 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 9”. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Poznaniu i Puszczykowie.
Foto. PSP Nowy Tomyśl

1 rok temu



![Pow. krasnostawski. Nowe władze strażaków ochotników w Siennicy Różanej [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pow-krasnostawski-nowe-wladze-strazakow-ochotnikow-w-siennicy-rozanej-galeria-zdjec-1782212589.jpg)



![Noc Świętojańska w Żyłce. Wicie wianków i zabawa z Malibu [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xga-4x3-noc-swietojanska-w-zylce-wicie-wiankow-i-zabawa-z-malibu-zdjecia-1782203518.jpg)

