We wtorek o godzinie 5:00 rano zauważono silny dym wydobywający się z budynku wielorodzinnego przy ul. Wrocławskiej 126 w Ostrowie Wielkopolskim. Natychmiast na miejsce zadysponowano służby ratunkowe.
Po przybyciu strażaków okazało się, iż źródło pożaru znajdowało się w piwnicy. Gęsty, duszący dym gwałtownie rozprzestrzenił się w całym budynku, uniemożliwiając samodzielne opuszczenie mieszkań osobom z wyższych kondygnacji. Łącznie ewakuowano 11 osób, z czego trzy przez straż pożarną.
Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą oraz intensywne przewietrzanie budynku. Z objęte go pożarem obiektu dwie osoby zostały przekazane pod opiekę załóg pogotowia ratunkowego.
Sytuację komplikował fakt, iż w piwnicy znajdowały się m.in. zbiorniki z substancjami łatwopalnymi, co zwiększało ryzyko wybuchu i wymagało zachowania szczególnej ostrożności. Dzięki sprawnym działaniom służb pożar udało się opanować, a dalsze zagrożenie zostało wyeliminowane.
Przyczyny pożaru będą ustalane w toku prowadzonego postępowania.
























10 miesięcy temu

![Pożar w bloku socjalnym w Ostrołęce. Dym odciął mieszkańcom drogę ucieczki [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/725474276_1945146979527298_7620332799541151371_n.jpg)


![Powiatowe zawody OSP w Dubecznie. Rywalizowało 21 drużyn z powiatu włodawskiego [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-powiatowe-zawody-osp-w-dubecznie-rywalizowalo-21-druzyn-z-powiatu-wlodawskiego-zdjecia-1782154961.jpg)







