Nietypowe zdarzenie miało dziś miejsce w Pile w gminie Końskie. Doszło tam do pożaru wozu zbierającego odpady, czyli tak zwanej śmieciarki. Winna wszystkiemu mogła być wyrzucona latarka z baterią, która mogła ulec samozapłonowi.

Do pożaru doszło w piątkowy poranek –„Śmieciarka miała dwie Komory. W jednej z nich znajdowała się sprasowana makulatura która się zapaliła. Kierowca śmieciarki wyładował część palących się śmieci na zewnątrz. Strażacy JRG Końskie przelali wodą makulaturę i ugasili niewielki pożar w środku pojazdu” – relacjonuje młodszy brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.
Wiele wskazuje na to, iż winny zdarzeniu był akumulator z widocznej na zdjęciu latarki:

Tego typu baterie po zgnieceniu potrafią się zapalić. Powinno więc wyrzucać się je jedynie do specjalnych, przeznaczonych do tego pojemników.
Zdjęcia (PSP Końskie, czytelniczka tkn24.pl):

1 rok temu


![Piekielny upał i pożar lasu. W akcji strażacy z kilku jednostek [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/730491461_984748884190416_1495891806531750605_n.jpg)










