Pożar w miejscowości Węglów. Alarm poderwał strażaków [ZDJĘCIA]

1 miesiąc temu
Zastępy zawodowych ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także druhowie ochotnicy z OSP Parszów i OSP Wielka Wieś brali udział w piątkowej akcji. 23 lutego, kilkanaście minut po godz. 4 do służb ratunkowych dotarło zgłoszenie o pożarze ciężkiego sprzętu. Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Węglów (powiat starachowicki) paliła się maszyna. Strażacy ze starachowickiej JRG zgłoszenie o pożarze maszyny forwarder otrzymali o godz. 4.18. W gminie Wąchock, na terenie kompleksu leśnego zapalił się sprzęt wykorzystywany do ciężkich prac. Co było jego przyczyną?
- Wstępną a zarazem najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. Na miejscu obecny był mężczyzna, który na własną rękę podjął próbę gaszenia ognia - powiedział Tomasz Klich, dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Dopiero dotarcie kolejnych zastępów ratowników spowodowało, iż sytuacja została opanowana. - Wartość strat powstałych na skutek pożaru oszacowano na kwotę ok. 200 tys. złotych – zaznaczył dyżurny Klich.
fot. OSP Wielka Wieś
Idź do oryginalnego materiału