Pożary w powiecie łowickim. Płonęły lasy i rżysko

lowicz24.eu 1 tydzień temu
Tylko wczoraj (10 lipca) strażacy z powiatu łowickiego wyjeżdżali do pięciu pożarów. W Retkach i Sapach zapaliło się rżysko, a w Michałówku płonął las. Wysokie temperatury, które w ostatnich dniach odnotowywane są w całym kraju, sprawiają, iż na polach i w lasach jest bardzo sucho, a o pożar nietrudno. W środowe (10 lipca) popołudnie strażacy z powiatu łowickiego odnotowali pięć takich pożarów.

Tuż przed godz. 14 wpłynęło zgłoszenie o pożarze rżyska i suchej trawy w Retkach (gmina Zduny). Na miejscu interweniował zastęp z PSP w Łowiczu oraz druhowie z Retek i Złakowa Kościelnego. Pożar objął teren o powierzchni około 200 metrów kwadratowych.

Później strażacy dwukrotnie byli wzywani do Michałówka (gmina Nieborów), gdzie doszło do pożarów lasu.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło około godz. 14:35, a na miejsce zadysponowano strażaków z PSP w Łowiczu oraz OSP w Dzierzgowie i Nieborowie. Płonęła ściółka leśna na powierzchni około 300 mkw.

Cztery godziny później w tej samej miejscowości, ale w innym miejscu, doszło do kolejnego pożaru. Tym razem płonął obszar nieco większy, o powierzchni 400 mkw. Z płomieniami
Idź do oryginalnego materiału