Reprezentacja Podkarpacia udowodniła, iż w rzemiośle ratowniczym nie ma sobie równych. Podczas III Mistrzostw Polski Zespołów Asekuracyjnych PSP we Wrocławiu nasi strażacy wywalczyli pierwsze miejsce i prestiżowy tytuł Mistrza Polski.

To historyczny sukces formacji z naszego regionu. Zespoły asekuracyjne, znane szerzej jako roty RIT (Rapid Intervention Team), to absolutna elita w strukturach Państwowej Straży Pożarnej. Specjalizują się w najtrudniejszych i najbardziej ryzykownych misjach. Wkraczają do akcji w ekstremalnych warunkach – głównie wtedy, gdy zagrożone jest życie innych ratowników walczących z żywiołem.
W tej dyscyplinie nie ma miejsca na błędy
O powodzeniu decydują sekundy, bezbłędna technika, żelazna kondycja oraz perfekcyjne zaufanie wewnątrz drużyny.W tegorocznych zawodach we Wrocławiu reprezentacja województwa podkarpackiego pokonała najlepsze ekipy z całego kraju.
Pokazała kunszt, który stawia naszych strażaków na samym szczycie krajowego
ratownictwa.Mistrzowski skład reprezentacji Podkarpacia:Oto autorzy tego spektakularnego sukcesu – najlepsi z najlepszych w Polsce:
kpt. Marek Ściurka – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku (kierownik reprezentacji)
kpt. Karol Pater – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli
asp. Karol Piecyk – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowiemł.
asp. Mateusz Kielar – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku
mł. asp. Krzysztof Woźniak – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
sekc. Michał Głowacz – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku
Serdecznie gratulujemy mistrzom oraz autorowi dokumentacji fotograficznej,
Kamilowi Ziębie.
Podkarpacie i Sanok jest dumne z tak wyszkolonych i oddanych służbie ratowników!

Foto: Kamil Zięba