Strażacka rywalizacja w Kup. Druhowie zmierzyli się w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

2 dni temu
Fot. Radio Doxa

Strażacka rywalizacja, sportowe emocje i pokaz umiejętności druhów z całej gminy. W Kup odbyły się dziś Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których jednostki OSP sprawdzały swoją sprawność, szybkość i współpracę w działaniach ratowniczych.

– Staramy się już ćwiczyć trochę wcześniej, szczególnie właśnie z tymi młodszymi, żeby im jednak wszystko pokazać. Potrzebują więcej trochę czasu, żeby sobie to przyswoić, ale idzie im to dosyć sprawnie – mówi Beniamin Kokot, prezes OSP Chróścice.

– Czuję się w tym dobrze, lubię straż. Moja rodzina też. Jest lekki stres – dodaje Alicja Wąsik z OSP Kup.

– Pięciolatki też już startowały, ale to też zasługa opiekunów tych drużyn i rodziców, którzy rozumieją tę potrzebę i próbują zrobić, może nie wszystko, ale bardzo dużo, żeby dzieci czymś zainteresować. Jest element rywalizacji, on jest praktycznie co roku. Co roku takie zawody są u nas organizowane – podkreśla Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki.

W zawodach udział wzięły drużyny reprezentujące jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Dobrzeń Wielki. Strażacy rywalizowali w konkurencjach wymagających nie tylko kondycji, ale także precyzji i doskonałego zgrania zespołu, a wydarzeniu towarzyszyły atrakcje przygotowane dla mieszkańców.

Beniamin Kokot, Alicja Wąsik, Piotr Szlapa:

autor: Maria Honka

Idź do oryginalnego materiału