Strażacy z Ropczyc na podium Mistrzostw Ratowniczych KPP w Warszawie

2 godzin temu

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach odnieśli duży sukces podczas II Mistrzostw Ratowniczych Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się 14 czerwca 2026 roku w Warszawie.

W zawodach, zorganizowanych przez Niezależną Grupę Ratowniczą R1, rywalizowało dziewięć zespołów reprezentujących Państwową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne, WOPR oraz inne organizacje ratownicze z całego kraju. Reprezentanci KP PSP Ropczyce zajęli dwa miejsca na podium.

Drużyna KP PSP Ropczyce I zdobyła II miejsce, uzyskując 793 punkty i tracąc do zwycięzców zaledwie trzy punkty. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna KP PSP Ropczyce II z wynikiem 749 punktów.

Podczas zawodów uczestnicy zmierzyli się z ośmioma realistycznymi scenariuszami ratowniczymi, wymagającymi nie tylko wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ale także skutecznej komunikacji, współpracy zespołowej i podejmowania decyzji pod presją czasu.

Zdobyte miejsca są potwierdzeniem wysokiego poziomu wyszkolenia ropczyckich strażaków oraz ich profesjonalnego przygotowania do działań ratowniczych.

Skład drużyny KP PSP Ropczyce I (II miejsce):

  • * mł. bryg. Konrad Świerad
  • * st. ogn. Grzegorz Urban
  • * st. str. Łukasz Ćwiczak

Skład drużyny KP PSP Ropczyce II (III miejsce):

  • * asp. sztab. Kamil Błachowicz
  • * st. asp. Dominik Malisiewicz
  • * asp. Jakub Ziobro

zdjęcia KP PSP Ropczyce

Idź do oryginalnego materiału