Tragedia w Walencji. W pożarze bloku zginęły cztery osoby

1 miesiąc temu

Do tragicznego pożaru doszło w czwartek w Walencji - trzecim co do wielkości mieście Hiszpanii. W zaledwie pół godziny ogień objął budynek, w którym znajdowały się setki mieszkań. Niektórzy mieszkańcy wołali z balkonów o pomoc. W wyniku pożaru zginęły co najmniej cztery osoby. Od 9 do 15 osób uznaje się za zaginione.


Według służb ratunkowych ogień pojawił się wieczorem na czwartym piętrze jednego z bloków na osiedlu Campanar w Valencii – trzecim co do wielkości mieście Hiszpanii, a następnie zajął inne mieszkania.

Świadkowie powiedzieli, iż podsycane przez silny wiatr płomienie w ciągu pół godziny objęły cały budynek.

W telewizji pokazano fasadę w ogniu i spadające z hukiem na chodnik jej fragmenty. Było też widać mieszkańców wołających z balkonów o pomoc.

At least four people have died in a huge fire that gutted a multi-storey apartment block in Spain's eastern port city of Valencia, with another 14 people injured.

The toll could rise, with 19 people missinghttps://t.co/uExNQKUrge pic.twitter.com/X0JJCJ8wZz

— AFP News Agency (@AFP) February 23, 2024

Cztery osoby nie żyją

Zgon czterech osób potwierdził w nocy z czwartku na piątek zastępca szefa akcji ratowniczej Jorge Suarez. W pożarze rannych zostało 15 osób, w tym siedmiu strażaków, wszyscy otrzymali pomoc medyczną, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazały w piątek władze lokalne.

Według lokalnych mediów budynek miał 14 kondygnacji i mieścił setki mieszkań.

A massive fire, that engulfed an entire apartment building in the Spanish city of Valencia, has killed at least four people with local media reporting several residents still trapped inside pic.twitter.com/zKQhN6vSdC

— Reuters (@Reuters) February 23, 2024

Przedstawicielka władz lokalnych Pilar Bernabe powiedziała, iż nie można podać dokładnej liczby zaginionych ze względu na dużą liczbę mieszkań zajmowanych przez cudzoziemców, których miejsce obecnego pobytu trudniej określić.

W związku z czwartkową tragedią burmistrz Walencji Maria Jose Catala zapowiedziała, iż piątek będzie w mieście dniem żałoby.

Podkreśliła, iż ewakuowani mieszkańcy spędzą noc w kilku placówkach hotelowych w Walencji.

PAP

Idź do oryginalnego materiału