Trzęsienie ziemi w Peru dzisiaj, 12 lipca – Raport na temat najnowszych trzęsień ziemi za pośrednictwem IGP LIVE: czas, rozmiar i epicentrum | mieszać

ochrona24.info 2 miesięcy temu

Peru Znajduje się w Pacyficznym Pierścieniu Ognia, miejscu, w którym Ziemia uwalnia około 90% energii, która się w niej gromadzi. Warto wiedzieć, iż aktywność sejsmiczna w tej części świata spowodowana jest subdukcją płyty oceanicznej i kontynentalnej, a to powoduje ruchy telluryczne o różnej wielkości i częstotliwości. Warto wiedzieć, iż Peru jest częścią płyty południowoamerykańskiej, która zderza się bezpośrednio z płytą Nazca z prędkością do 6 cm/rok.

Z tego powodu Instytut Geofizyczny Peru (IGP) Urząd codziennie informuje o trzęsieniach ziemi, których doświadcza dany kraj, ponieważ według raportu Urzędu co roku odnotowuje się około tysiąca trzęsień ziemi, a wiele z nich jest świadomych obecności ludności. Silne trzęsienia ziemi, których doświadcza ten kraj, powodują poważne szkody, ale problemem nie jest zjawisko naturalne, ale raczej przypadkowe budynki i domy zbudowane na glebie sklasyfikowanej jako wysokiego ryzyka.

Poniżej zamieszczam oficjalne informacje z IGP aktualizowane w czasie rzeczywistym na temat ostatnich trzęsień ziemi, które miały miejsce dzisiaj, w piątek, 12 lipca, a także zalecenia dotyczące bezpieczeństwa dostarczone przez Narodowy Instytut Obrony Cywilnej (INDECI).

Trzęsienie ziemi w Peru dzisiaj, w piątek, 12 lipca, transmitowane na żywo za pośrednictwem IGP

Dla obywateli Peru ważne jest, aby móc zapobiegać skutkom wstrząsów lub trzęsień ziemi oraz znać ich szczegóły, takie jak dokładny czas, epicentrum i wielkość podaną przez Peruwiański Instytut Geofizyczny (IGP) we współpracy z Narodowym Instytutem Sejsmologicznym Centrum (spis ludności). Poniżej zostawiam Wam jakie są najnowsze wstrząsy.

Co według IGP oznacza każda skala intensywności trzęsień ziemi w Peru?

  • Po pierwsze: jest to „niedostrzegalny” ruch, który oznacza „brak szkody”.
  • Od drugiego do trzeciego: jest to „słaby” ruch i nie oznacza „żadnej szkody”.
  • Po czwarte: jest to ruch „lekki” i nie oznacza „żadnej szkody”.
  • Po piąte: jest to „umiarkowany” ruch i powoduje „bardzo małe obrażenia”.
  • Po szóste: jest to „silny” ruch z „niewielkimi obrażeniami”.
  • Po siódme: jest to „bardzo silny” ruch, który powoduje „umiarkowane obrażenia”.
  • Po ósme: jest to „poważny” krok, który pociąga za sobą „umiarkowane lub znaczne szkody”.
  • Po dziewiąte: jest to „brutalny” ruch, który powoduje „duże szkody”.
  • X+: Jest to „ekstremalny” ruch, który zadaje „ciężkie obrażenia”.
Idź do oryginalnego materiału