W gminie Witkowo szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

gniezno24.com 1 tydzień temu

W Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki przeciwpożarowej.

Spotkanie pod nazwą „Bezpieczeństwo, sprawność, integralność, profilaktyka przeciwpożarowa” było skierowane do sołtysów, przewodniczących zarządów osiedli, kół wiejskich, kółek rolniczych, a także zaproszonych gości z terenu gminy Witkowo.

Prowadzącymi byli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Gniezna asp. Mateusz Gronowski, koordynator ratownictwa medycznego Powiatu Gnieźnieńskiego oraz asp. Mariusz Janowicz. Na spotkaniu obecni byli Krzysztof Szoszorek burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, zastępcaca burmistrza Paweł Czarnecki oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie Paweł Roszyk.

Wszyscy pozyskali najpierw teoretyczną wiedzę o tym, jak należy zachowywać się w sytuacjach różnych zagrożeń, jakie mogą występować na co dzień. Następnie przychodziło do praktyki i sposobu udzielania pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Przy tej okazji burmistrz ufundował apteczki samochodowe oraz maskotki strażackie dla osób angażujących się w szkolenie.

Idź do oryginalnego materiału