W pożarze zginęło 29 osób. Ustalono możliwą przyczynę

2 tygodni temu

Tureckie media przekazują kolejne wstrząsające informacje w sprawie tragicznego pożaru, do którego doszło we wtorek Stambule. 29 osób straciło w nim życie. Okazuje się, iż lokal nie otrzymał wymaganego zezwolenia na remont. Pracownicy zostali uwięzieni niczym w labiryncie i nie mogli wydostać się na zewnątrz. Media podają też, jaka była prawdopodobna przyczyna pojawienia się ognia w remontowanym lokalu.


Pożar w klubie nocnym mieszczącym się w piwnicy kilkunastopiętrowego budynku mieszkalnego wybuchł we wtorek w ciągu dnia. W lokalu uwięzieni zostali pracownicy. W pożarze zginęło 29 osób, a jedna została ranna.

W związku ze zdarzeniem zatrzymano w celu przesłuchania dziewięć osób, w tym menadżerów klubu i osoby odpowiadające za trwający w lokalu remont.

Przyczyna tragedii

Tureckie media, pisząc o przyczynach pożaru, powołują się na straż pożarną. Telewizja HaberTurk podała, iż miejsce, w którym trwał remont, było "jak labirynt", co utrudniło pracownikom ucieczkę.

Z kolei agencja AP przekazała, iż przyczyną pożaru najprawdopodobniej były iskry spawalnicze, które spowodowały zajęcie się łatwopalnego materiału.

Zarządca budynku powiedział mediom, iż pierwotnie lokal był przeznaczony na kino.

Burmistrz Stambułu Ekrem Imamoglu przekazał, iż klub nie otrzymał wymaganego zezwolenia na remont.

PAP

Idź do oryginalnego materiału