Walka z żywiołem trwa! Na miejscu wojewoda i komendant. Wzrasta liczba strażaków

1 tydzień temu

KROSNO / PODKARPACIE. Akcja gaszenia pożaru marketu budowlanego Merkury w Krośnie trwa. Na miejscu jest 270 strażaków. Jak informuje PSP, sytuacja nie jest opanowana, pożarem objęta jest część magazynowa o wymiarach 30 x 90 metrów. Część sklepową jak dotąd udało się skutecznie obronić przed ogniem.

O bieżącej sytuacji informowaliśmy w poniższych materiałach https://esanok.pl/2024/region-pozar-marketu-budowlanego00ejz.html, https://esanok.pl/2024/region-pozar-marketu-budowlanego00ejz.html

Akcję utrudniają bardzo wysoka temperatura i zadymienie, które ogranicza widoczność do zera. Działania potrwają całą noc i będą kontynuowane jutro. Trwa podawanie środków gaśniczych z 8 działek i agregatu piany lekkiej oraz robotów gaśniczych. Na miejscu jest m.in. 80 pojazdów straży pożarnej i 2 roboty gaśnicze. Trwa badanie jakości powietrza, które jest prowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Z kolei Stacja Państwowego Monitoringu Środowiska GIOŚ w Krośnie nie wykazała przekroczeń zanieczyszczeń pyłowych. Po godz. 12 obserwowane były jedynie podwyższone wartości pyłu PM10 w powietrzu. Na miejscu pozostają wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran.

źródło: PUW w Rzeszowie fot. Jerzy Żygadło/PUW

Idź do oryginalnego materiału