Miały być wsparciem dla strażaków podczas najtrudniejszych akcji ratowniczych, ale od ponad trzech lat stoją nieużywane w komendach w całej Polsce. Szesnaście pojazdów z 42-metrowymi drabinami pozostaje wyłączonych ze służby, a spór o ich bezpieczeństwo między PSP i producentem najprawdopodobniej rozstrzygnie sąd.