Do groźnego incydentu doszło w piątkowy wieczór w centrum Zawiercia, gdzie w jednym z mieszkań na 10 piętrze wieżowca miał miejsce wybuch. Ewakuowano mieszkańców, a teren wokół budynku został zabezpieczony przez służby.
W piątek przed godziną 21:00 zawierciańska policja otrzymała zgłoszenie o eksplozji w bloku przy ulicy księdza kardynała Wyszyńskiego 7. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę wymagającego natychmiastowej pomocy, którą udzielili, a następnie przekazali go załodze karetki pogotowia. Część mieszkańców opuściła budynek, jednak zadymienie uniemożliwiło policjantom dotarcie do wyższych pięter. Strażacy, używając specjalistycznego sprzętu, ewakuowali pozostałych lokatorów, z których nikt nie potrzebował pomocy medycznej.
Policja zabezpieczyła teren wokół budynku, zamykając ruch pojazdów i pieszych. Po inspekcji budynku przez inspektora nadzoru budowlanego i działaniach strażaków, część mieszkańców mogła wrócić do swoich lokali. W sobotę na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa, prowadząc czynności procesowe. Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu, zostało całkowicie spalone, a zniszczeniu uległy także elementy budynku i samochody zaparkowane przed wieżowcem. w tej chwili realizowane są działania mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia.
red
źródło: KPP Zawiercie

2 godzin temu





![Strażacy ruszyli sprzątać las, do udziału w akcji zaprosili mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Jaworzyna-sprzatanie-lasu-2026.06.20-mix.jpg)



