Zderzenie pociągów w Białośliwiu

1 godzina temu

Po godzinie 18:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pociągów w miejscowości Białośliwie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, iż na torowisku doszło do zderzenia bocznego dwóch pociągów osobowych – relacji Kołobrzeg-Warszawa i Piła-Bydgoszcz. Pociągami podróżowało łącznie około 200 pasażerów.

11 osobom strażacy wraz z Zespołami Ratownictwa Medycznego udzielało pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. 3 mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitali w Pile i Chodzieży. Dla uczestników zdarzenia zorganizowano tymczasowy punkt w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białośliwiu, gdzie oczekują na organizację transportu w dalszą drogę.

Na miejscu zdarzenia pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej – PSP i OSP. Działania strażaków na miejscu zdarzenia zakończyły się przed północą, jednak pozostałe czynności w miejscu zderzenia będą trwać przez najbliższe godziny. Ruch na trasie kolejowej relacji Piła – Bydgoszcz jest wstrzymany.

Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Kentzer (KP PSP w Pile), asp. Martin Halasz (KW PSP w Poznaniu)
Zdjęcia i film: asp. Martin Halasz, KW PSP w Poznaniu

Idź do oryginalnego materiału