Symbol miłości i pokoju przynieśli do siedziby radia przy Bema 14 harcerze z 5. tarnowskiej drużyny harcerskiej wielopoziomowej im. Janusza Korczaka z Żabna.
Harcerze podkreślają, iż tegoroczne hasło 'Czyńmy pokój’ jest bardzo aktualne.
– W tym roku ideą jest 'Czyńmy pokój” ponieważ tak naprawdę ten pokój jest nam bardzo potrzebny. Wiele państw nie ma tego pokoju i powinniśmy go czynić i się nim dzielić. Nie powinniśmy go tylko dla siebie zabierać, tylko dawać innym i przekazywać. Najpierw jest odpalany w Grocie Narodzenia Pańskiego. W tym roku przez Jordanię ponieważ panuje tam wojna. Następnie Austriacy go przekazują, a Austriacy przekazują Słowakom. Dzięki nim możemy światełko odebrać w Zakopanem na Mszy św. w Głodówce.
W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju 'Czyńmy pokój’ wpisuje się w dziękczynienie za ustanowienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego patronem harcerstwa polskiego. W swojej homilii wygłoszonej w Toruniu 7 czerwca 1999 roku podczas beatyfikacji ks. Frelichowskiego, św. Jan Paweł II nazwał go błogosławionym czyniącym pokój.
Zwyczaj przekazywania sobie Światełka narodził się w 1986 r., do Polski trafił w 1991 r. i polega na przekazywaniu przez harcerzy i skautów przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.