Dwie eksplozje na Wyszyńskiego. Dostawczak z gazem wyleciał w powietrze [VIDEO i FOTO]

mylomza.pl 3 dni temu
Tuż przed godziną 15 potężny pożar postawił na nogi mieszkańców bloków przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży. Na osiedlowym parkingu stanął w płomieniach samochód dostawczy załadowany butlami z gazem. Dwie z nich eksplodowały, rozrywając auto na strzępy. Szczątki karoserii lądowały kilkadziesiąt metrów dalej. Choć sytuacja wyglądała dramatycznie, nikt nie ucierpiał.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb kilkanaście minut przed godziną 15. Paliło się auto służące do dystrybucji gazu. Na pace leżało ponad dwadzieścia 11-kilogramowych butli z propan-butanem. Kiedy pierwsze wozy strażackie wjeżdżały na osiedle, ogień był już potężny.

Film od naszej Czytelniczki:

[vod:2402859]

Chwilę później doszło do wybuchu. Eksplodowały dwie butle. Siła uderzenia była tak duża, iż rozerwała dostawczaka. Dach pojazdu poszybował w górę i uderzył w inne zaparkowane auto, oddalone o blisko 30 metrów. Płomienie błyskawicznie przeskoczyły też na stojącą tuż obok toyotę. Odłamki uszkodziły jeszcze cztery auta na parkingu.

Strażacy musieli działać gwałtownie i w dużym zagrożeniu, w samym środku gęstej zabudowy. Z płonącego wrakowiska udało im się ewakuować w bezpieczne miejsce 15 butli. Cztery kolejne spłonęły, ale na szczęście bez detonacji.

Początkowo rozważano ewakuację najbliższych budynków, jednak sytuację udał
Idź do oryginalnego materiału