Obraz po burzy w powiecie łukowskim – zdjęcia

4 miesięcy temu

Pożar budynku mieszkalnego wskutek wyładowania atmosferycznego, zerwane linie energetyczne, powalone drzewa i gałęzie, uszkodzone dachy i zalane budynki – to główne skutki silnego wiatru i ulewnego deszczu, z którymi mieliśmy do czynienia we wtorkowe popołudnie 16 lipca. Strażacy z Łukowa oraz z 25 jednostek OSP, interweniowali w sumie 41 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenach gmin Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Trzebieszów, Wojcieszków i Wola Mysłowska.

Najwięcej interwencji dotyczyło wiatrołomów (33 razy), które blokowały drogi, pozrywały linie energetyczne lub zagrażały budynkom. Strażacy interweniowali też przy trzech zalanych budynkach w gminie Adamów, zerwanych lub uszkodzonych dachach na budynkach w Dębowicy i Okrzei oraz uszkodzonej jezdni w Krzywdzie. Na skutek intensywnych opadów deszczu powstała wyrwa, w którą wpadł ciągnik rolniczy.

W wyniku uszkodzenia sieci elektrycznej doszło do niebezpiecznej sytuacji w miejscowości Szczałb, w gminie Krzywda. Ze względu na zanik energii strażacy przy pomocy agregatu prądotwórczego podtrzymywali niezbędne urządzenie medyczne.

Wskutek wyładowania atmosferycznego doszło również do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Pieńki, w gminie Serokomla. Uszkodzeniu uległa konstrukcja dachu oraz elewacja obiektu.

Łącznie w działaniach na terenie powiatu brało udział 3 pojazdy z KP PSP w Łukowie oraz 25 jednostek OSP z powiatu łukowskiego.

Oprócz zdarzeń związanych ze skutkami frontu atmosferycznego strażacy interweniowali przy zdarzeniu drogowym w m. Lipiny, gm. Adamów. Samochód osobowy uderzył w drzewo, a następnie dachował. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego. Na miejscu zdarzenia interweniował jeden zastęp z KP PSP w Łukowie, OSP KSRG Wola Gułowska, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Fot. KP PSP w Łukowie

Idź do oryginalnego materiału