Ponad 300 pożarów od początku roku w powiecie żagańskim

2 godzin temu

Słupki termometrów w całym kraju pokazują bardzo wysokie temperatury. Strażacy przypominają o bezwzględnym zakazie stosowania otwartego ognia w rejonach lasów. Tylko w tym roku w powiecie żagańskim zastępy wyjechały do ponad 300 pożarów.

To jednak nie koniec rekordowych temperatur. Meteorolodzy zapowiadają, iż nadchodzący tydzień to choćby około 40 stopni Celsjusza. – Bądźmy ostrożni i rozważni. Najlepiej w ogóle nie wchodzić do lasów. Równie sucho jest też na nieużytkach. Wystarczy niedopałek papierosa, aby wzniecić ogień – mówi brygadier Paweł Grzymała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu:

W przypadku zauważenia pożaru strażacy przypominają, aby natychmiast powiadamiać o tym fakcie dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Idź do oryginalnego materiału