Powiat cieszyński i zagrożenie powodziowe.

5 godzin temu

Wszystko wskazuje na to, iż ulewne deszcze nie wyrządziły minionej nocy wielu szkód. Prognozy o zagrożeniu dla mieszkańców na szczęście nie sprawdziły się.

Strażacy tej nocy interweniowali głównie w związku z powalonymi drzewami. Były też akcje prewencyjne, jak ewakuacja obozów harcerskich: w Ustroniu (130 osób) i w Drogomyślu.

W środę rano włodarze miast przekazują uspokajające wieści.

Na terenie Ustronia nie odnotowano żadnych interwencji związanych z zalaniem czy podtopieniem. Na Równicy w ciągu minionej doby odnotowano odpad 65,5mm. Miejskie służby pozostają w stałej gotowości na ewentualną zmianę przebiegu sytuacji meteorologicznej.
Przy OSP Ustroń Centrum działa ogólnodostępny punkt poboru piasku. Dotychczas wydano 50 ton piasku i kilka tysięcy worków. Zapasy są na bieżąco uzupełniane. W środę Ochotnicza Straż Pożarna zabezpieczała newralgiczne miejsca w mieście:
W dzielnicy Polana – obszar przy Kolei Linowej Czantoria, wzmacniała wały przeciwpowodziowe przy ul. Ogrodowej, Polnej, Dworcowej, Leśnej, Zródlanej, Nadrzecznej. Strażacy zabezpieczali także budynek technikum.
Służby miejskie z Wiceburmistrz Adrianą Kwapisz-Pietrzyk i pomocą OSP zapewniły schronienie 130 dzieciom i młodzieży przebywającym na obozie harcerskim w obrębie Bernadka. Znaleźli oni schronienie w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Kreta w Ustroniu. Zostaną tam do czwartku.
Spokojnie było też w Wiśle. Jak informuje burmistrz Tomasz Bujok Worki z piaskiem są wciąż dostępne na składzie opału przy ul. Towarowej. Punkt działa całą dobę, więc można tam w każdej chwili odebrać materiały do zabezpieczenia posesji.
Ze względu na podtopienie zamknięty został dla ruchu odcinek ul. Brzegowej w Brennej. W zależności od lokalizacji posesji można dojeżdżać od Skrzyżowania lub Spalonej.
Idź do oryginalnego materiału