

Delegaci jednostek OSP z terenu gminy Czernice Borowe spotkali się podczas VI Zjazdu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
W trakcie obrad podsumowano minioną kadencję, udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi oraz wybrano władze na kolejne pięć lat.
Zjazd odbył się 20 czerwca w strażnicy OSP Węgra.
Podsumowanie pięciu lat działalności strażaków ochotników
W obradach uczestniczyli delegaci jednostek OSP z terenu gminy oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Bogdan Rzepczyński, wójt gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński, sekretarz gminy Monika Łukasiak oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Karolina Śmigielska.
Sprawozdanie z działalności za mijającą kadencję przedstawił prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Włodzimierz Stolarczyk.
Podczas wystąpienia podziękował druhnom i druhom za zaangażowanie w działalność ratowniczą oraz społeczną.
– Minione pięć lat było czasem intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dziękuję wszystkim druhom, zarządowi oraz osobom i instytucjom wspierającym działalność jednostek OSP w naszej gminie. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy skutecznie realizować nasze zadania – podkreślili przedstawiciele OSP Czernice Borowe.
Delegaci pozytywnie ocenili działalność ustępującego zarządu i jednogłośnie udzielili mu absolutorium.
Wybrano zarząd na nową kadencję
W dalszej części zjazdu przeprowadzono wybory władz Oddziału Gminnego ZOSP RP.
Delegaci ponownie obdarzyli zaufaniem dotychczasowy zarząd, który będzie kontynuował pracę w niezmienionym składzie.
Nowy Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gminie Czernice Borowe tworzą:
- Prezes – dh Włodzimierz Stolarczyk,
- Wiceprezes – dh Nina Pepłowska,
- Wiceprezes – dh Cezary Kołakowski,
- Komendant Gminny – dh Jerzy Łukasiak,
- Sekretarz – dh Rafał Gotowiec,
- Skarbnik – dh Łukasz Łąkowski,
- Członek Prezydium – Wojciech Brzeziński,
- Członek Zarządu – dh Marek Jakóbiak,
- Członek Zarządu – dh Rafał Ziółkowski.
– Dziękujemy delegatom za okazane zaufanie. Przed nami kolejna kadencja pracy na rzecz rozwoju ochotniczego pożarnictwa, wspierania jednostek OSP oraz dbania o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Czernice Borowe – przekazali przedstawiciele OSP Czernice Borowe.
Podczas zjazdu podziękowano również za współpracę strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, samorządowi gminnemu oraz wszystkim osobom wspierającym działalność jednostek OSP.

mat

3 dni temu





![Piekielny upał i pożar lasu. W akcji strażacy z kilku jednostek [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/730491461_984748884190416_1495891806531750605_n.jpg)








