Strażacy z Supraśla wzięli udział w VI Mistrzostwach Polski Strażaków w biegu po schodach

fakty.bialystok.pl 20 godzin temu

Już VI Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach organizowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej odbyły się 14 września 2024 roku w Warszawie. Wśród strażaków było dwóch druhów z Supraśla. Zawodnicy w pełnym umundurowaniu, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, musieli pokonać 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki. Do rywalizacji stanęło 225 rot (par) z całej Polski. Wśród uczestników znaleźli się także reprezentanci OSP Supraśl – Daniel Grecki i Piotr Ejsmont, którzy byli jedynymi zawodnikami z powiatu białostockiego. Zajęli oni 27. miejsce w klasyfikacji OSP na 89 ekip oraz uplasowali się na 153. i 158. pozycji w kategorii Open w stawce 450 zawodników. Kolejne zawody, tym razem w formule indywidualnej, odbędą się już 19 października we Wrocławiu, gdzie strażacy zmierzą się z 49 piętrami budynku SkyTower. (Źródło i foto: UM w Supraślu/ oprac. Cezarion)