Ponad 100 osób uczestniczyło 2 maja 2026 roku w uroczystych obchodach Dnia Strażaka w Gminie Błaszki. Choć święto patrona strażaków - Świętego Floriana - przypada 4 maja, korzystając z długiego weekendu oraz gościnności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędzimirowicach, strażacy z Gminy Błaszki wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na wspólnej uroczystości, aby oddać cześć Świętemu Florianowi.
W uroczystościach udział wziął Komendant Powiatowy PSP w Sieradzu, st. bryg. Radosław Jadwiszczak, który wspólnie z Burmistrzem Błaszek Piotrem Świderskim złożył druhom życzenia. Podziękowali oni strażakom za ich nieocenioną służbę i gotowość niesienia pomocy w różnych sytuacjach.
Burmistrz poinformował również, iż samorządowi gminy Błaszki udało się pozyskać środki na zakup nowego samochodu bojowego dla OSP Błaszki oraz zadeklarował przekazanie dotychczasowego pojazdu jednostce OSP w Skalmierzu.
Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: członek Zarządu Głównego ZOSP RP druh Artur Sterna, zastępca burmistrza Błaszek Iwona Lisiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Błaszkach druh Aleksy Pietrzak oraz zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej druh Zbigniew Jaworski, a wśród delegacji z poszczególnych jednostek także radni gminni i powiatowi.
Obchody rozpoczęto uroczystą zbiórką oraz złożeniem kwiatów przy figurze Świętego Floriana znajdującej się na terenie jednostki OSP w Sędzimirowicach. Samorząd Gminny reprezentował burmistrz Piotr Świderski, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Błaszkach - druh Krzysztof Stępiński, prezes zarządu oddziału, a miejscową jednostkę - druh Zbigniew Jaworski.
Podczas powitania strażaków oraz zaproszonych gości druh Krzysztof Stępiński podziękował wszystkim darczyńcom, przedsiębiorcom i przyjaciołom straży za wspieranie działalności OSP w ostatnim czasie. Szczególne słowa uznania skierował do druhów z miejscowej jednostki za podjęcie się współorganizacji gminnych obchodów Dnia Strażaka w 2026 roku.
Całemu wydarzeniu wyjątkowego uroku dodała piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła uczestnikom przez cały czas trwania uroczystości.
![]()


![Pożar w bloku socjalnym w Ostrołęce. Dym odciął mieszkańcom drogę ucieczki [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/725474276_1945146979527298_7620332799541151371_n.jpg)


![Powiatowe zawody OSP w Dubecznie. Rywalizowało 21 drużyn z powiatu włodawskiego [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-powiatowe-zawody-osp-w-dubecznie-rywalizowalo-21-druzyn-z-powiatu-wlodawskiego-zdjecia-1782154961.jpg)







