Czujka tlenku węgla uratowała życie dwóch rodzin

13 godzin temu
11 stycznia wołowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wzbudzeniu się czujki tlenku węgla w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na terenie miasta Brzeg Dolny. Niezwłocznie zadysponowano zastępy KP PSP Wołów oraz OSP Brzeg Dolny na miejsce zdarzenia.
Jak się okazało, czujka tlenku węgla wzbudziła alarm w mieszkaniu znajdującym się poniżej tego, w którym doszło do uwolnienia się tlenku węgla (czadu). Tym samym przyczyniła się niewątpliwie do ochrony zdrowia, a być może i życia mieszkańców jak i sąsiadów. - Ten przykład doskonale zobrazował skuteczność działania czujki, jak również pokazał jak bardzo czad jest niebezpieczny - mówi Daniel Lisiecki z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie. - Mieszkańcy, u których uwolnił się tlenek węgla w bloku byli całkowicie nieświadomi zagrożenia, jakie pojawiło się w ich mieszkaniu (nie posiadali czujki). Gdyby nie szybka i prawidłowa reakcja mieszkańców mogłoby dojść do tragedii.

To kolejna sytuacja, która udowadnia, iż czujka tlenku węgla ratuje życie przed tak podstępnym zagrożeniem, które nie ma zapachu i którego nie widać. Ważne jest, aby wyposażyć mieszkania w to urządzenie, ponieważ jest to mała inwestycja w duże bezpieczeństwo.

22 listopada 2024 r.
Idź do oryginalnego materiału