Kłęby dymu w Zdzieszowicach

vanessa.fm 2 godzin temu

Niepokój wśród mieszkańców Zdzieszowic i liczne zgłoszenia na numer alarmowy po tym, jak w poniedziałkowy wieczór nad miejscową koksownią pojawiły się gęste kłęby czarnego dymu.

Około godziny 18.15 wiele osób obawiało się pożaru lub poważnej awarii przemysłowej. Jak się jednak okazało, zagrożenia nie było. Przyczyną zjawiska była awaria zasilania części instalacji technologicznej w zakładzie na terenie gminy. W efekcie uruchomiono procedurę kontrolowanego spalania gazów technologicznych, stosowaną w celu bezpiecznego odprowadzenia ich nadmiaru. Na miejsce skierowano siedem zastępów straży pożarnej, jednak nie było potrzeby prowadzenia akcji gaśniczej.

Służby monitorowały sytuację, a działania zakończyły się jeszcze przed godziną 19. Według władz i strażaków nie doszło do pożaru, katastrofy przemysłowej ani zagrożenia dla mieszkańców.

Idź do oryginalnego materiału