Na Barszczańskiej i Klepackiej będzie więcej kamer. Ludzie domagali się zwiększenia bezpieczeństwa po niedawnych pożarach

8 miesięcy temu
Mieszkańcy ulic Barszczańskiej i Klepackiej będą mogli czuć się bezpieczniej. Podczas poniedziałkowej (27 marca) sesji Rady Miasta, radni Białegostoku podjęli decyzję o stosownej inwestycji w rejonie tych ulic. Jeszcze w tym roku ma zostać zrealizowany projekt pn. „Budowa monitoringu i modernizacja budynków mieszkalnych przy ul. Klepackiej i Barszczańskiej”. Stanie się tak, ponieważ mieszkańcy po serii pożarów na osiedlu Starosielce prosili o dodatkowe kamery i inne zabezpieczenia. Bo pożary były efektem podpaleń.

To nowe przedsięwzięcie będzie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu sieci monitoringu terenu wokół budynków nr 1, 3, 5, 5a przy ul. Barszczańskiej oraz wokół budynków nr 4 i 6 przy ul. Klepackiej. Dlatego na Barszczańskiej i Klepackiej będzie więcej kamer.

Ponadto zostanie wykonane zabezpieczenie od zewnątrz otworów okiennych w piwnicach, odbędzie się wymiana części drzwi prowadzących do piwnic z ograniczeniem wejścia osobom postronnym. W piwnicach zostaną również zamontowane czujniki dymu.

Na realizację tej inwestycji zabezpieczono w budżecie Miasta Białystok 600 tys. zł.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. KA/ Foto: GSV)
Idź do oryginalnego materiału