Ogromny pożar siana. Kilkudniowa akcja strażaków (ZDJĘCIA)

8 miesięcy temu

KOŃSKIE / PODKARPACIE. Przez ostatnich kilka dni strażacy walczyli z ogromnym i trudnym pożarem w miejscowości Końskie (gmina Dydnia). Pożarem po raz kolejny został objęty stóg siana. Jak podają strażacy OSP, na składowisku mogło się znajdować choćby 200 balotów siana. Z żywiołem walczyło ponad 13 zastępów straży pożarnej. Wcześniej podobny pożar w tej samej miejscowości, jednak na innym składowisku miał miejsce 13 września.

Do akcji strażacy zostali zadysponowani po godz. 22:00 w czwartek, 21 września. Ogromne ilości siana składowane przy drodze gminnej Końskie - Mrzygłód paliły się jeszcze przez kolejnych kilka dni. Ostatnią interwencję w tym miejscu strażacy ochotnicy podjęli w niedzielę, 24 września. Przez trzy dni podejmowali trudną pracę, ale także dysponowani byli do kontrolowania pogorzeliska, gdzie ciągle istniało ryzyko pojawienia się ognia.

Do akcji oprócz zastępów PSP Brzozów oraz PSP Sanok włączyły się wszystkie oddziały OSP z terenu gminy Dydnia, a także jednostki z gminy Brzozów, Nozdrzec oraz Sanok.

Pożar siana w tym miejscu to niemal tradycja. Jak dowiadujemy się od strażaków ochotników, wyjazdy w te same miejsca odnotowują co roku od kilku lat.

źródło: OSP Niebocko, OSP Dydnia; red.

Idź do oryginalnego materiału