Podpalenie pergoli „Łęczycanki”? Policja wyjaśnia sprawę

reporter-ntr.pl 1 tydzień temu

Pergola śmietnikowa przy ul. Konopnickiej w Łęczycy spaliła się w dużej części. Strażacy podali, iż prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Policja sprawdza, czy nie doszło do celowego podpalenia.

– Zabezpieczyliśmy cały materiał dowodowy – powiedział nam asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy. – Nie wykluczamy, iż do tego pożaru mogła lub mogły przyczynić się osoby trzecie.

St. asp. Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy mówi o zaprószeniu ognia.

– Taka jest prawdopodobna przyczyna. Na szczęście na miejscu byliśmy w miarę gwałtownie od zgłoszenia i uratowaliśmy choć część tej pergoli – słyszymy.

Jarosław Pacholski, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Łęczycanka”, pamięta, gdy kilka lat temu w Łęczycy ktoś celowo podpalał pergole śmietnikowe.

– Wiem, iż policja prowadzi dochodzenie. Pergola, jak każda, była objęta monitoringiem. Kiedy dojechałem na miejsce pożar rozprzestrzeniał się już na całym obiekcie. Tylko dzięki bardzo sprawnej akcji ratunkowej przeprowadzonej przez łęczycką straż pożarną, która dojechała na miejsce zdarzenia w ciągu 6 – 7 minut od powiadomienia, udało się chociaż w części uratować obiekt. Dzięki temu po jego zabezpieczeniu tymczasowo może być wykorzystany jako miejsce zbiórki śmieci. Jest to bardzo ważne, ponieważ na montaż nowej pergoli trzeba poczekać ok. 8 tygodni. Straty szacujemy na kwotę ok. 47 tysięcy zł. W pożarze spaliło się 10 pojemników na śmieci. Zniszczeniu uległa też część kostki brukowej, którą także musimy wymienić. Bądźmy czujni, o ile zauważymy jakiekolwiek działanie mogące doprowadzić do nieszczęścia i strat materialnych nie wahajmy się, powiadommy służby, to wspólne dobro, za które wszyscy płacimy.

Idź do oryginalnego materiału