Wczoraj (5 maja), około 13:30 strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące obecności tlenku węgla, w jednym z domów w miejscowości Sadek (gm. Jodłownik). Do akcji ruszyli strażacy, którzy byli zmuszeni do szybkiej interwencji.
Jak informuje PSP w Limanowej, dwie kobiety w wieku około 78 i 81 lat zostały podtrute przez tlenek węgla. Strażacy przybyli na miejsce wykonali pomiar powietrza miernikiem. Urządzenie potwierdziło i wskazało występowanie tlenku węgla w pomieszczeniu.
Przybyli na miejsce ratownicy medyczni z PRM udzielili pomocy osobom poszkodowanym. Ostatecznie jedna z nich została zabrana do szpitala na obserwację i dalsze leczenie. Tlenek węgla powstał podczas użytkowania pieca na paliwo stałe.






![[FOTO] Mija 55. lat od pożaru w czechowickiej rafinerii. IPN o przebiegu akcji](https://img.czecho.pl/2026/06/pozar_w_rafinerii_w_czechowicach_dziedzicach_a5f5.jpeg)


![Poranny gość Radia 90: Sławomir Walento, szef WOPR w Rybniku [WIDEO]](https://www.radio90.pl/files/2026/06/SLAWOMIR-wALENTO-R90-2.jpeg)


