W Woli Jedlińskiej w gminie Ładzice odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka.
Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków, odprawiona w kościele w Jedlnie Pierwszym. Dalsza część obchodów odbyła się w siedzibie OSP w Woli Jedlińskiej.
W apelu uczestniczyli strażacy a także licznie zaproszeni goście. Wśród nich m.in.: Magdalena Spólnicka - Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, Piotr Wojtysiak - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Łukasz Więcek - Starosta Radomszczański, Magdalena Drewniak - Sekretarz Powiatu Radomszczańskiego oraz powiatowi radni: Damian Wieloch i Katarzyna Bracka. Obecni byli również przedstawiciele władz gminy Ładzice oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.
Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka wręczono druhom odznaczenia. Były też gratulacje i życzenia. Ważnym punktem uroczystości było poświęcenie i przekazanie jednostce OSP w Woli Jedlińskiej pojazdu ratowniczo-gaśniczego.
Po oficjalnej części obchodów, przyszedł czas na zabawę dla wszystkich mieszkańców. Były animacje dla dzieci, dmuchańce, występy muzyczne oraz potańcówka pod gwiazdami.
![]()

1 miesiąc temu









![Marsz Bezpieczeństwa w Toruniu. Miasto wspomina zamordowaną przez Wenezuelczyka [+VIDEO]](https://kresy.pl/wp-content/uploads/2026/06/Marsz-w-Toruniu-fot.-X@PatriotycznyTo.jpg)


