Do zdarzenia doszło rano w miejscowości Czarny Sad. Służby przez kilka godzin prowadziły działania zabezpieczające miejsce kolizji oraz usuwające jej skutki.
Nie zachował bezpiecznej odległości
Jak ustalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, 35-letni mieszkaniec Krotoszyna, kierujący samochodem marki RAM, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.
W wyniku czego najechał na tył samochodu marki HONDA, kierowany przez 52-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego - informuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.
Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1600 zł.
Strażacy udzielili pierwszej pomocy
Do działań zadysponowano zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Sadu oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Na miejscu pracował również zespół ratownictwa medycznego z Koźmina Wielkopolskiego oraz dwa patrole policji.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, kierowali ruchem drogowym oraz usunęli z jezdni pozostałości karoserii i płyny eksploatacyjne. Cała akcja trwała około trzech godzin.
Policja przypomina kierowcom, iż zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedna z podstawowych zasad bezpiecznej jazdy. Pozwala ona uniknąć wielu kolizji, zwłaszcza w sytuacji nagłego hamowania.





![STARY WIŚNICZ. W nocy spaliły się dwa budynki gospodarcze. Pożar gasiło kilkudziesięciu strażaków [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/ww.jpg)






