Halo, czy to OSP? Proszę napełnić mój basen - czyli w jakim celu NIE dzwonić na Straż Pożarną

pultusk24.pl 1 godzina temu
Choć wydaje się to wręcz niewiarygodne, Straż Pożarna, a dokładnie OSP Pniewo, odbiera telefony z prośbą o... napełnienie przydomowych basenów i nie są to incydentalne przypadki. O dziwnych praktykach właścicieli przydomowych basenów poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Pniewie na swoim profilu Facebook:


W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, iż OSP nie realizuje usług napełniania basenów na prywatnych posesjach. Prosimy o niekierowanie takich zgłoszeń do jednostki. Nasz sprzęt i gotowość operacyjna są przeznaczone do działań ratowniczych oraz reagowania na sytuacje wymagające natychmiastowej pomocy. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy bezpiecznego sezonu letniego.


- Poważnie są takie zgłoszenia? - pyta internauta w komentarzu.

- Bardzo dużo – odpowiada mu OSP Pniewo.

Szanowni mieszkańcy, doceniamy Waszą kreatywność, ale przyłączamy się do apelu strażaków - sprzęt i gotowość operacyjna są przeznaczone do ratowania życia i mienia, a nie weekendowego chillu.
Idź do oryginalnego materiału