Wybrali strażackie władze w gminie

1 godzina temu

Eryk Nowak przez cały czas będzie stać na czele zarządu gminnego OSP w Strzałkowie.

19 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbył się XIII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Strzałkowie. Podsumowano działalność strażaków ochotników za kadencję 2021–2026 oraz udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi. Złotym Znakiem Związku odznaczony został prezes honorowy OSP Sierakowo dh Bogdan Wojtaszak. Wręczono także podziękowania osobom wspierającym rozwój ochotniczego pożarnictwa na terenie gminy. Delegaci wybrali nowe władze Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzałkowie na kadencję 2026–2031. – Funkcję prezesa ponownie powierzono dh Erykowi Nowakowi, a funkcję komendanta gminnego dh Włodzimierzowi Musielakowi. Wiceprezesem został dh Tomasz Gałan, sekretarzem Jakub Malinowski, a skarbnikiem dh Kamil Kaczmarek. Członkami Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego zostali prezesi wszystkich jednostek z terenu gminy Strzałkowo. W skład Komisji Rewizyjnej weszli dh Wojciech Staszak, dh Lilla Graczyk oraz dh Jarosław Chyblewski. Podczas obrad wybrano również delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupcy oraz przyjęto program działania na lata 2026-2031- relacjonuje Urząd Gminy Strzałkowo.

Idź do oryginalnego materiału