Święto strażaków w Nadolanach. OSP obchodziła 130-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

2 godzin temu

Ochotnicza Straż Pożarna KSRG w Nadolanach świętowała jubileusz 130-lecia swojej działalności. Uroczystości były okazją do podsumowania bogatej historii jednostki oraz uhonorowania druhów i osób wspierających rozwój ochrony przeciwpożarowej.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomniano historię jednostki oraz podkreślono jej wkład w zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy i regionu.

W jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i strażackich, wśród nich Starosta Sanocki Robert Pieszczoch, radny Rady Powiatu Sanockiego Krzysztof Nitka oraz wójt Gminy Bukowsko Marek Bańkowski.

Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było uhonorowanie OSP Nadolany Odznaką Honorową „Strażacka Gwiazda Podkarpacia”. Wręczono także indywidualne odznaczenia dla druhów szczególnie zasłużonych dla pożarnictwa, w tym złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi oraz wyróżnienia „Za Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Bukowsko”.

W gronie odznaczonych znalazł się również Starosta Sanocki Robert Pieszczoch, który otrzymał wyróżnienie za zaangażowanie i wsparcie działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Jubileusz był nie tylko okazją do wręczenia odznaczeń, ale przede wszystkim do wyrażenia wdzięczności wszystkim pokoleniom strażaków ochotników, którzy od 130 lat z poświęceniem i gotowością niosą pomoc potrzebującym.

fot. Powiat Sanocki

Idź do oryginalnego materiału