GMINA SANOK. Kolejny krok w kierunku powstania nowoczesnej remizy strażackiej w Wujskiem stał się faktem. Wójt Gminy Sanok Paweł Wdowiak podpisał umowę na realizację III etapu budowy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.
Wykonawcą zadania została Firma Usługowa „PBA” Sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku. Przedmiotem umowy jest realizacja inwestycji pod nazwą „Budowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Wujskie (etap III)”.
Zakres prac przewidzianych do wykonania obejmuje między innymi budowę ścian poddasza, wykonanie konstrukcji oraz pokrycia dachowego. Ponadto zamontowane zostaną okna i bramy wjazdowe. W ramach zadania powstanie również przyłącze elektryczne, instalacja wewnętrzna oraz instalacja odgromowa.
Zobacz też:
Zakończono drugi etap budowy remizy OSP w Wujskiem [ZDJĘCIA]
Realizacja trzeciego etapu inwestycji pozwoli osiągnąć stan surowy zamknięty obiektu. To istotny moment w procesie budowy nowej remizy, która w przyszłości będzie służyć druhom z OSP Wujskie i mieszkańcom miejscowości.
Wartość podpisanej umowy wynosi 458 359,50 zł brutto. Zgodnie z zapisami kontraktu wykonawca ma pięć miesięcy na realizację zadania. Zakończenie prac planowane jest na listopad 2026 roku.
Budowa nowej remizy jest jedną z kluczowych inwestycji realizowanych na terenie gminy Sanok w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz rozwoju infrastruktury służb ratowniczych. Kolejne etapy prac przybliżają strażaków ochotników do uzyskania nowoczesnego i funkcjonalnego zaplecza do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.
fot. Gmina Sanok

2 tygodni temu
![[FOTO] Zabrzeg: pożar budynku mieszkalnego. Trwa akcja gaśnicza!](https://img.bielsko.info/2026/06/2026_06_16_23_44_48_whatsapp_e991.png)









![Marsz Bezpieczeństwa w Toruniu. Miasto wspomina zamordowaną przez Wenezuelczyka [+VIDEO]](https://kresy.pl/wp-content/uploads/2026/06/Marsz-w-Toruniu-fot.-X@PatriotycznyTo.jpg)


