
Fot. KP PSP w KluczborkuZa nami weekend z dynamiczną pogodą w regionie. Jej skutki odczuli mieszkańcy wielu miejscowości w województwie opolskim, a do akcji wielokrotnie ruszali strażacy. Szcegóły zebrała nasza reporterka.
– Miniony weekend był pracowity dla strażaków w województwie opolskim. Od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka interweniowali aż 70 razy w związku z pogorszeniem
pogody. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło powalonych drzew i połamanych gałęzi, które blokowały drogi, chodniki oraz zagrażały liniom energetycznym i telekomunikacyjnym. Strażacy usuwali też skutki lokalnych podtopień – zalane zostały ulice, place i jedna z piwnic. Odnotowano również pojedyncze przypadki uszkodzonych linii energetycznych, zalegającego błota na jezdni oraz niewielkich uszkodzeń dachów. Najwięcej pracy służby miały w powiatach kluczborskim, nyskim oraz opolskim wraz z miastem Opole. W działaniach uczestniczyły 104 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, czyli ponad 400 strażaków. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.
Służby apelują o zachowanie ostrożności podczas gwałtownych zmian pogody. Prognozy wskazują, iż w najbliższych dniach aura przez cały czas może być bardzo zmienna.
relacja naszej reporterki:
autor: Maria Honka
Fot. KW PSP w Opolu
4 dni temu











